משוגעים , רדו מאיקאה!

קצת פרופורציות באדיבות נתן אלתרמן:

הלשון השוודית / נתן אלתרמן

 

מעטים הם יודעי הלשון השוודית,
מי דובר בה, אולי רק השוודים עצמם.
כי ארצם בהרים ובפיורדים אובדת
וקטן ומוצנע העם.

ועת שוודיה אמרה: "הנני מקבלת
מגבול דניה את כל היהודים הגולים",
נוכחו וראו כל עמי החלד
כמה דל הוא בשוודית אוצר המילים. להמשיך לקרוא משוגעים , רדו מאיקאה!

לינקים ליום טוב

מעיין כהן, מבלוג 140 מגלה שיחצנים חייבים להכיר את המדיה החברתית. צודקת.

שוקי גלילי שופך מים קרים על טוויטר, וגם הוא צודק.

רן שריר מספר שמקומונים חשובים יותר לעורכי דין מאשר תקשורת ארצית. בהתחשב בכמות החשיפה המעטה של המקומונים בכלל, זוהי דעה מקורית, שלא לומר חריגה.

קמפיין חדש של לינור אברג'יל למען נפגעות תקיפה מינית. תודה אורי!

וכבר 2254 אנשים הצטרפו למיקי רוזנטל במאבק שלו על חופש העיתונות. ככה עושים יחסי ציבור.אגב, הנה לינק להצטרפות.

דובר פנימי או משרד יחסי ציבור?

בראשית, היו דוברים. או לפחות כך הרוב חושבים. האמת למעשה, שונה. אייווי לי, עיתונאי צעיר מסידר טאון, ג'ורג'יה, קנה את עולמו כשפתח את משרד יחסי הציבור הראשון בהיסטוריה (שהתמחה בתאונות רכבת) ופיתח את הפורמט הידוע בשם "הודעה לעיתונות".

בישראל, הסיטואציה שונה במקצת. כאן התחילו עם דוברים: ממשלה גדולה, הרבה קודקודים, יועצים וכמובן, דוברים. וכשהשוק הפרטי לא מפותח, רבים בחרו להשאר במשרה המדינתית המפנקת. אך עם התעצמות תופעת ה"ספין דוקטורס", ועליית קרנם של היועצים: פינקלשטיין, מורל, ארד, ואחרים, החלה תנועה מאסיבית לכיוונם של משרדי יחסי ציבור. כולם רצו להתהדר בזה שלוחש על אוזנו של ראש הממשלה, או בזה שמסובב את התקשורת על אצבעו הקטנה. אז מה עדיף לכם? בואו נתחיל לברר.

מדוע לקחת משרד יחסי ציבור?

  1. בגלל קשרי העיתונות: למשרדי יחסי ציבור טובים יש מארג קשרי תקשורת עצום. הם מדברים מדי יום עם הכתבים, עם העורכים ועם המפיקים. הם מבצעים עבודת מטה שמסייעת להם להכיר טוב יוצר את התקשורת- איזה מדור עולה, ואיזה מדור נסגר, אלו כתבות בעבודה, ועל מה לא כדאי לבזבז זמן.
  2. בגלל הניסיון: בדרך כלל בראשם של משרדי יחסי ציבור עומדים אנשים שעשו דבר אחד או שניים בשוק התקשורת. בחרת אדם רציני/ת? הניסיון שאתה עשוי להנות ממנו גדול.
  3. בגלל ההתמחויות השונות: ניהול משברים, הפקת אירועים, מסיבות עיתונאים ואפילו עבודה מול מקומונים: לכל משרד יחסי ציבור יש מספר התמחויות בפיקים תקשורתיים שונים, שיכולים לסייע לאירגון לצלוח אירועים חדשים לחלוטין עבורו אך נורמליים עבור המשרד.
  4. לא טוב? תחליף: היתרון הגדול ביותר של משרד יחסי ציבור הוא היכולת להיפטר ממנו בכל רגע. להבדיל מדובר, שחתום על חוזה, יש אליו מחויבות אישית, פנסיה, פיצויים ועוד, עם משרד יחסי ציבור אפשר לחתוך. להמשיך לקרוא דובר פנימי או משרד יחסי ציבור?

שטפון של תקשורת- חלק ב'

לאחר שקראנו על שיבוץ מרואיינים, האחדת המערכת הדוברותית ושירותיות, הגיע הזמן לדבר קצת על טיפים לשיטפון. אז הנה כמה פכים קטנים שיסייעו לאיש/ת יחסי ציבור לעמוד בפרץ:

טיפ מס' 1: לסגור את הטלפון

לשיטפון יש נטייה מוזרה להכנס מכל חור אפשרי. על כן, אם אפשר, כדאי לקחת, פיזית, את הטלפון ללקוח ולצייד אותו בסלולרי אחר- של אישתו, הבת שלו או המזכירה. להמשיך לקרוא שטפון של תקשורת- חלק ב'