זאב ינאי מצליף: קמפיין המודעות לסרטן השד הוא אונס וירטואלי

זאב ינאי, יועץ תקשורת בכיר, סולד מקמפיין המודעות לסרטן השד ומכנה אותו "אונס וירטואלי". היכונו לביאת פוסט התגובה "אויש תנוחי".

עיתונאים, בלוגרים ומכורי פייק-בוק רבים שחקו את עטיהם ועיתותיהם על תמיכה והתנגדות לקמפיין להעלאת המודעות לסרטן השד בימים האחרונים. הספין-דוקטורס טענו לשבחו של הקמפיין האונלייני הוויראלי וגידפוהו עד עפר. השאלה הגדולה שמתנוססת היא: האם המטרה מקדשת את האמצעים?

דבר ראשון – כן, להעלות את המודעות לסרטן השד זה חשוב. אני גם חלק ממשפחת הסרטן. זכרון ילדות שלא יימחה הוא חבל הכביסה של סבתא ועליו מתנוססת כדגל אזהרה חזייה לשד יתום. אני מעודד את חברותיי לבדוק את עצמן לפחות פעם בשנה, ואת חבריי לשים לב לגושים חשודים כשהם מפשפשים בציציות זוגותיהם. אבל דרכים רבות מובילות לרומא, ואין חובה לקחת את הנתיב המסוכן. להמשיך לקרוא זאב ינאי מצליף: קמפיין המודעות לסרטן השד הוא אונס וירטואלי

לפוצץ את השכחה במכות: ערוץ 1 שידר את עצרת רבין

יש לי חבר שהיה בלש במשטרה. בחור רגיל, שמנמן וממושקף, שלא ברור איך התמודד עם עבריינים אלימים ברחוב. "אתה לא מבין" אמר לי יום אחד, "זה לא משנה כמה גדול או אכזרי הוא נראה. לי בכיס יש אלה מתקפלת. פיצוץ אחד לפיקה של הברך והוא נופל".

את הבוקר של לפני מספר ימים פתחנו עם מציאות כזו מול העיניים. ההחלטה של ערוצי הטלוויזיה שלא לשדר את עצרת רבין, היתה רק סימפטום אחד של מציאות של שכחה מגעילה, שמנה ואלימה, שהתיישבה לכולנו על הפרצוף וניסתה לצעוד עוד צעד אחד אל עבר השכחה של ראש הממשלה ומעשה הרצח הארור שלו.

למצוא את הפיקה

הרעיון המרכזי בניסיון שלנו להזיז את המציאות מדרכה היה למצוא את הפיקה. למצוא את הנקודה הספציפית, הנכונה והאמיתית שאי אפשר להתכחש להגיון המסדר שלה. והנקודה הזו היתה ברורה. מי שחייב לשדר הוא רשות השידור. ואיך מזיזים את רשות השידור? צועקים.

להמשיך לקרוא לפוצץ את השכחה במכות: ערוץ 1 שידר את עצרת רבין