מדיה חברתית זה לא יחסי ציבור- פוסט ראשון בסדרה

נכון, לכולם יש חשבון בפייסבוק, וחלקנו אפילו פתחנו יוזר בטוויטר והספקנו לנטוש את הבלוג בדה מרקר. אבל מה שמטריד אותי, כמי שמנסה להתייחס לכל הסיפור הזה של יחסי ציבור ברצינות תהומית, זה האם הטרנד הזה באמת עוזר ליחסי ציבור.

ובכן, יש לי הירהור כפירה. זה לא. ועכשיו, בואו ניכנס ל-למה.

איך הופכים דב לראש עיר

את הבון טון של הרשתות החברתיות התחיל דב חנין. קמפיין מדיה חברתית מהוקצע לעילא ולעילא בהובלתו של שוקי גלילי אשר בו השתתף גם צביקה בשור, שהביא לעשרות ומאות פוסטים, באנרים והייפ אדיר בביצה. אבל מה באמת עשה את השינוי? מה באמת לקח את הסיפור הזה מהבלוגים והפייסבוק ושם אותו בעיתונים, בטלוויזיה?

ובכן אחת ריקי בליך, אספה חבורה לא קטנה של סלבס שהתיצבו מול מצלמה ואמרו בפשטות- זאת לא העיר שלי.

לא, אל תטעו. 16 אלף צפיות בסרטון לא הביאו חמישה מנדטים וכ- 35% בבחירות לדב (הצלחה מדהימה, אגב). מה שהביא לו את הבומבה, פרט לעבודת שטח וניהול פגז היתה הפריצה למדיה המסורתית. ובכן, דב חנין קיבל ימבה עיתונות על הסיפור הזה ובכלל על סיפור הבחירות. ואולי כדאי רק לספר על שלושת הדוגמאות הבולטות: כתבת ערוץ 2 מפרגנת ערב הבחירות, מקומון שלם שמוקדש לדב (העיר) והארץ בשערים וראיונות פרופיל.

על הדוגמה ההפוכה של התנועה הירוקה מימד- בפוסט הבא.

5 תגובות בנושא “מדיה חברתית זה לא יחסי ציבור- פוסט ראשון בסדרה”

  1. יופי של פוסט…….תאמת שזה פעם ראשונה שאני קורה את הבלוגשלך…ותאמת הוא ממש מגניב…תמיד חשבתי שזה רק לאנשי יחסי ציבור וכאלה, אבל לא, גם אנשים אפורים כמוני יכולים להנות…חחחח….לענינו…..לדעתי הנושא של רשתות חברתיות לא יכול לבוא כתחליף ליחסי ציבור קלאסיים אלה רק כתוספת..כמו פירסום באינטרנט….זה מגיע לחלק מציבור מאוד מסויים(למרות שאתה רואה מאות דגובות, זה עדיין לא מתקרב לכמות האנשים שלא יודעת מה זה פייסבוק), ולא לחלק שמצבע כמו במקרה שהצגת……שתהיה לך שבת שלום,
    ב.

  2. ב.,

    סבבה שבאת לראות 🙂
    תכלס, אתה צודק לגמרי. אני הולך לכתוב פוסט של מסקנות שהולך להיות די מעורב. אם פעם חשבתי שממש לא צריך רשתות חברתיות וזה עניין לשירות לקוחות בלבד, אני משנה את דעתי לאט לאט אבל רק כחלק מתמהיל שיווקי. זה נראה לי די כמו קידום מכירות- הגברת שעומדת ביום חמישי בספור ומחלקת שניצלונים לא תעשה את המהפך במכירות אבל כולם יודעים שזה חשוב. ככה גם רשתות חברתיות- שלחלק מהאנשים הופכות להיות יותר ויותר חשובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *