להכניס תגובות לתקשורת: קשה, מעצבן, אבל אפשרי.

אני שונא תגובות. להגיב בשם לקוח, זה כמו לעמוד בקהל של משחק כדורגל עם שלט: זה כבד, מסורבל, והעיקר, זה פשוט עניין של מזל אם נכנסת לפריים או לא. אצלי, תמיד עדיפה יוזמת יחסי ציבור שנונה- שם אפשר לשלוט בתזמון, בצורה, באופן, וגם אם זה יוצא קטן, הלקוח תמיד המלך של כלי התקשורת, ומי שקופץ מאחורה, נו, שיקפוץ.

אבל מה לעשות, לפעמים זה פשוט לא הולך. לא מיד יש יוזמות מבריקות ומעוררות השראה, ולעיתים, אתם עלולים ממש להיזדקק לתקשורת מהסוג הזה. אז איך עושים את זה? הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור:

  • להיות מהירים כמו יוסיין בולט על סמים: הדבר הכי חשוב בתגובה, שאתם גם רוצים להכניס, הוא מהירות הוצאת ההודעה. שנייה אחרי האירוע, לא יותר, ההודעה שלכם צריכה לעוף החוצה. בתגובות, מהירות הוצאת ההודעה היא הכל. אם התרחש אירוע ועברה יותר מחצי שעה, עיזבו. אין סיבה להתקשקש על ניסוחים, בכל מקרה מי שיקרא את זה יהיה רק הג’ימייל שלכם.
  • להכין רשימות תפוצה לפנים: אם אתם רוצים להיות מהירים בתגובות, חובה קדושה היא לתחזק רשימת תפוצה מעוררת קנאה- כל הודעה צריכה לכלול את כתבי התחום ואת ריכוזי המערכות, כדי שברגע שההודעה מנתקת מגע מכם, אין צורך ללכת לדוג את האימייל של הכתב ההוא של וואינט שהרגע התחלף. זו לא מהירות.
  • לבנות גרופים בסלולר: בין אם אתם בעליו הגאים של אייפון משוכלל, או טפש-פון נוקיה מהזן הישן, בכל הסלולרים שיוצרו אחרי 2006 יש אפשרות ליצירת קבוצות סמס. תכניסו את הכותרת של התגובה, תרשמו “הודעה מלאה במייל” ותעיפו. הראשון שיגיע לכתב ינצח.
  • לחזות את העתיד: תגובה טובה, היא כזו שנכתבה לפני האירוע. אין כאן שום בעיה, זה רק תרגיל מחשבתי קטן: נאמר ומדובר בהחלטת בג”ץ שיכולה ללכת לשני כיוונים: עתירה מתקבלת, או לא. מכינים עם הלקוח שתי הודעות, האחת במקרה כזה והשנייה במקרה האחר, ונוצרים אותן. עם זאת, אני נוהג תמיד לעשות טאצ’ בייס קטן עם הלקוח, אפילו אם יש הודעה נצורה, כדי למנוע פאלטות קולוסאליות.
  • ללחוץ ללחוץ ללחוץ: תגובה לתקשורת היא כמו ירי טרור: אין זמן להיכנס בין כוונות, חייבים לשחרר כדור. אז אם מתחילים להתקשקש אתכם אם להשתמש במילה “קטסטרופה”, “אסון” או “מחדל זועק לשמיים”, תגידו להם שהמילה היחידה שאפשר להכניס היא “חלאס” כי אין זמן לקישקושים האלה. אגב, אם הלקוח מעדיף משהו, פשוט כדאי לוותר, לטובת המהירות.
  • לקלל בשקט ולקוות שלא תצטרכו להמשיך ככה: כי להוציא תגובות על נושא שלא שלכם זה מלחיץ, לא רציני ובעיקר, לא אפקטיבי.

יאללה, חתכתי.

4 Replies to “להכניס תגובות לתקשורת: קשה, מעצבן, אבל אפשרי.”

  1. […] מה, אחרי הפוסט של התגובות, היתה לי תחושה שמשהו התפספס. אמנם היו הרבה עצות […]

  2. ניר, אתה יודע לכתוב ממש יפה, מה העבודה שלך בעצם? מה אתה עושה בחיים?

  3. אני יועץ התקשורת של השר מיכאל איתן

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.