הבחירות בסושיאל: הטוויסט הוא הפואנטה

מערכת הבחירות מתקרבת לסיומה, ורצף קלישאות הסושיאל מאיים להציף את המדינה. להקשיב, לענות, לשים סטטוס אישי? משעמם רצח. זה הטוויסט שעושה את הבלגן. אז הנה תעודת הגמר שלי, לחברים העושים במלאכה:

naftul

נפתלי בנט: האיש שמבין את העסק

עושה רושם שכולם כבר הבינו את כללי הבסיס של הסושיאל. נו טוף, תכתוב אישי, תקשיב, תעלה תמונה עם הילדים. אויש. שיעמום. זירקו את כל הכללים הללו לפח, ו קחו את נפתלי בנט, למשל.  בתחילת מערכת הבחירות, בכל פעם שפתחת וואינט בסמארטפון, או כמעט כל אתר חדשות אחר, קיבלת את הפרצוף המחייך של הבחורצ’יק מסיירת מטכ”ל בשלל פוזות.
לא פלא שהוא עשה מיליונים בהיי טק. הבחור פשוט זיהה את הנישה. כאן הטוויסט הוא קניית מדיה יעילה. ולמי שלא הבין: הבאנרים האלה לא יקרים כמו הבאנרים באתרי האינטרנט המסורתיים, אבל להבדיל מאלה שמופיעים במחשב, את הבאנרים באפליקציה אי אפשר לסנן. אתה רואה אותם בטוח. וחוץ מזה, הסיסמה של “משהו חדש מתחיל” מתכתבת כל כך יפה עם האייפון, שזה פשוט נעים- נעים- נעים.

יאללה, 4.5 רני. (מתוך 5!)

raniraniraniranihalf-rani

 #ארץחדשה: לא יעברו, אבל אחלה קמפיין

הנה מתכון לקמפיין קילר: 1 במאי, רצוי הכי טוב בישראל, 1 מספר סיפורים, עם ארומה של קונספירציה 3/4 כוס מוזיקה דרמטית ושוטים קופצניים, ותקבל פוטנציאל בלתי רגיל. אבל איך באמת מגיעות כל הצפיות לסרטונים של יניב? גם כאן יש עבודת קניית מדיה מדוקדקת:

erezhadasha

ולא לשכוח באנרים:

shita

אגב, למרות טענות הקיפוח וההשתקה, יניב כבר הצליח לקבל את מנת התקשורת המסורתית כאשר קיבל כתבה מפנקת מציון נאנוס וראיון ויראלי להפליא אצל גיא רולניק. בעצם, הטוויסט של יניב הם הסרטונים, שמבלי קשר למידת האמת של התוכן שלהם, מרתקים בצורה בלתי רגילה. והנה דוגמה מהשיטה, על פי יניב:

יאללה, 4 רני.

raniraniranirani

שלי יחימוביץ’: דווקא היא מהסיירת

הטוויסט של שלי במדיה החברתית לא בא בצורה שכולנו יכולים לראות אותו. מסתבר ששלי יחימוביץ’ מפעילה כבר כשנתיים “סיירת” אינטרנטית של מגיבים בהתנדבות. וכך היא מאפשרת לעצמה להיות יותר ויותר ויראלית, בעזרת התומכים שלה. מדוע זה חשוב? מתברר שפייסבוק מציג לכל אחד מהמשתמשים סדרה מצומצמת מאוד של חברים, בעידכונים שהוא מספק לנו. כך למשל, אדם שיש לו למעלה מ- 500 חברים, יראה לכל היותר עידכונים מ- 10-15 חברים שאותם הוא אוהב לקרוא במיוחד. כעת, כאשר שלי מפרסמת סטטוס, היא חייבת לשבור את המעגל הזה. ואיך שוברים אותו? על ידי הפצה יזומה שלו למתנדבים, אשר יפיצו כל אחד לחברים שלהם. הבעיה העיקרית באסטרטגיה של שלי היא שפייסבוק, בניסיון שלה להיות יותר ויותר רווחית, בולמת את הניסיונות הללו ומאפשרת ליצור הפצה אמיתית ונרחבת של סטטוסים ופירסומים רק באמצעות פירסום במזומן.

כנראה שגם צוקרברג חושב שאת רעה, רעה, רעה. 3.5 רני.

raniraniranihalf-rani

 לסיכום: זה הטוויסט שחשוב

כולם יכולים לקנות מדיה. כולם יכולים לענות, לדבר אישי ובלה בלה בלה. הדברים השחוקים, כללי היסוד, לא מביאים את המכה. כדי לבלוט, כמו תמיד, צריך להביא משהו חדש, בולט, מרענן. אחרת, אתם פשוט חושבים כמו סאחים.

 

 

 

 

 

 

3 Replies to “הבחירות בסושיאל: הטוויסט הוא הפואנטה”

  1. איפה עלה ירוק???

  2. אחלה פוסט, אני רק מקווה שהכובע שלך טעים. אתה תזדקק לזה כשארץחדשה יקבלו 6 מנדטים.

  3. Nir Hirshman says:

    מאושר, לא היה לי שום דבר חכם לומר עדיין על עלה ירוק, פרט לזה שהסרטונים של רועי עידן הורסים. זו בדיוק הסיבה שהכנסתי אותם. אינשם, לי לא נראה כרגע שיש איזשהו נתון שמראה שהם נכנסים. אם זה ישתנה, אני מבטיח לשנות את הכותרת.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.