לינקים רבותי: אובמה נותן שיעור

גם בחו”ל זה עובד ככה:  The bad pitch blog (ההצעה הגרועה לכתבה) מפרט את הכללים לאיך להפוך ליקיר התקשורת.

יחצן טוב חייב גם קצת שיק. הגרסונייר (דירת רווקים בצרפתית) הוא בלוג עיצוב מקסים שישאיר אתכם מעודכנים בטרנדים. בינתיים כדאי שתקראו על חזרתו של הכובע.

יואב לרמן מ”עוד בלוג תל אביבי” נותן מידי שבוע מקבץ לינקים שעלול לחסל לקורא הממוצע את כל שעות הפנאי. זה המקום להודות ליואב על הרעיון 🙂

שמדברים על אסטרטגיה תקשורתית כדאי לשים לב לשיעור האדיר שברק אובמה עשה לעולם כולו בנושא “עיצוב דעת קהל”. האיש הזה הצליח לעמוד על במה בקהיר ולומר למוסלמים את מה שכל העולם מפחד לומר להם כבר שנים: שדמוקרטיה זה טוב, והטבח בדארפור, שנעשה ע”י מוסלמים זה רע, שצריך לתת זכויות לנשים וששואת היהודים התקיימה. אין ספק שהחדשות הללו, על האירוע שהתרחש לפני למעלה מ-62 שנים היכו בהלם חלקים נרחבים בעולם הערבי, שמעולם לא שמעו אפילו ברמז על הסיפור הזה.

מתברר שנאום אובמה היה כל כך חזק עד שהוא הצליח להזיז אפילו את אחד הכותבים הרפובליקאים החריפים ביותר בעיתונות הישראלית, בן דרור ימיני, שבבוקר הנאום הבטיח בשידור ברשת ב’ כי ברק אובמה לא יאמר שום דבר חדש. וכך הוא כותב: “מתברר שאובמה מסוגל. הוא לפחות מנסה. הוא אפילו דיבר על חשיבות הדמוקרטיה ומעמד האשה. הוא לא ילחץ, והם רשאים להתנהל בדמוקרטיה מהסוג שיבחרו לעצמם, כי הוא הרי לא בוש.
אובמה הוכיח שהוא מסוגל לומר את האמת בפנים. כשמדובר בישראלים. כך בעניין ההתנחלויות. זו אמירה הוגנת. בגובה העיניים. אמירה שמכבדת את הישראלים, גם אם היא מרגיזה חלק מהם. כשמדובר במוסלמים, זה קצת יותר מסובך. ולכן, צריך פרק ארוך של טיוח, של מריחות, של תקינות, כדי להגיע למשהו קצת יותר רציני. במחשבה שנייה, אם זה המחיר כדי לומר למוסלמים שהם צריכים להפסיק את הטרור ולהכיר בישראל כמדינה יהודית, אז אולי זה מחיר כדאי”.

אגב, במאמר לאחר מכן בן דרור הופך נלהב אף יותר.

ולמי שהפסיד את הנאום, הנה תקציר. ההנאה מובטחת.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.