רה”מ בריטניה, או פקיד במשרד הבריאות- אף אחד לא חסין ממיקרופון פתוח

לשני הג’נטלמנים בתמונה יש סיפור משותף. הראשון, עו”ד אייל חקו, ממשרד הבריאות. והשני, ראש ממשלה בריטניה לשעבר, גורדון בראון. המשותף? שניהם לא הבינו שהמיקרופון שמחובר להם לחגורה, ממשיך להקליט.

למי שלא היה כאן בשבוע האחרון, הנה תקציר. אבי עמית, כתב תחקירים מוצלח במיוחד של רשת 13, יצא לבדוק על קמפיין התרופה ההומאופטית אוסילו נגד שפעת. על הדרך, הוא הלך למי שאמור לשמור עלינו מפירסומי שווא כאלה, עו”ד חקו ממשרד הבריאות. הלה התבאס והחליט לחתוך מהראיון, אבל לא לפני שהוא דואג לדפוק את הכתב. אז כדי לתכנן את זה הוא התקשר לחבר, ותיאם איתו את המהלך. אבל מה חקו שכח? שבתחילת הראיון חיברו לו מיקרופון לצווארון החולצה. והמיקרופון הזה ממשיך להקליט, גם אחרי שהראיון הסתיים.

לחקו זה בטח יעלה בנזיפה, אבל לגורדון בראון זה ממש עלה בראשות הממשלה. לבראון היה קמפיין לא משהו, כאשר הגיע לעיירה בריטית תוך כדי שאחד מערוצי הטלוויזיה עושה עליו כתבה נרחבת. בראון לחץ ידיים ודיבר עם אנשים. הכל היה מכבד, ויחסית נורמלי, אבל בראון לא אהב את אחת הנשים ששוחחה איתו. הפוטו אופ מסתיים ובראון עולה על המכונית. אבל המיקרופון ממשיך לשדר וקולט את בראון נוזף בעוזרים שלו, ומשחרר לעולם את הגרסה הבריטית של ‘מי שם אותי עם הסתומה הזו’. הדרך משם היתה מהירה להתנצלות, התרסקות ואבדן שליטה טוטאלי בקמפיין.

אז מה עושים?

פשוט. יש עליכם מיקרופון בראיון ויצאתם להפסקה? תנתקו אותו. תכבו אותו. תורידו אותו ותדאגו שהוא לא ישדר. סתם חבל להתמודד אחר כך עם התוצאות

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.