בין יצחק אספה לאהוד אולמרט: האם הראיון הוסיף שנים לכלא?

כולם כבר בנעמה יששכר, אבל הבוקר חטף יצחק אספה 4.5 שנות מאסר בכלא, על ההפקרה של ארי נשר ז”ל. כלומר, אספה לא היה אשם בתאונה, לטענת המשטרה, אבל ההפקרה תעלה לו ב- 4.5 שנים בכלא. הכרעה צודקת או לא, אבל מה שמשותף לה עם כשלונות משפטיים- תקשורתיים אחרים, היא חוסר היכולת של אנשים להבין את המציאות, והנטייה האובדנית לברבר את עצמך לדעת מול מצלמות.

כי אספה עצמו התראיין לתוכנית זמן אמת לפני זמן קצר, בראיון ששודר בשבועיים האחרונים. בראיון הזה, הוא חוזר על הגרסה שביהמ”ש כבר שלל, מתחמק מאחריות, ומסביר למה הוא בכלל לא אשם- וכל זה, לפני הכרעת הדין.

כל זה דומה הרבה יותר מידי לראיון שנתן עו”ד רועי בלכר ל”עובדה” בשנת 2014. בלכר ייצג אז את אולמרט ודקה לפני הכרעת הדין הוא החליט לתת ראיון נרחב לתוכנית עובדה- על המשפט, על החיים וגם, על שולה זקן, שהיתה העוזרת הקרובה של אולמרט. מייד לאחר מכן זקן שיחררה סדרה של הקלטות שלה ושל אולמרט, והביאה לאחת ההרשעות המהדהדות ביותר בישראל, ששלחה את ראש הממשלה לשעבר לרצות את מיטב שנותיו במעשיהו. אגב, עמוד הפייסבוק של התוכנית דיווח חודשים לאחר מכן כי “הבוקר בחקירתה הנגדית בבית המשפט סיפרה שולה זקן איך הראיון של עו”ד רועי בלכר בתוכנית עובדה גרם לה ‘לפתוח’ על הבוס שלה אהוד אולמרט”.

כי הסיפור הוא לא ההחלטה להתראיין. אפשר. ואפילו לפעמים צריך. ומי יודע מי ישמע את זה. אבל אסור להגיע למצב שבו אדם יושב מול מצלמה ולא ברור לו בדיוק מה הוא רוצה לומר. בדיוק מה המסר, ושהוא יודע גם איך להעביר אותו. הראיון הזה, דקה לפני הכרעה משמעותית, הוא לא עוד שיחת סלון. לא טיפול אצל הפסיכולוג. הוא מה שעלול לחרוץ את גורלכם- לחסד, או לשבת (בכלא)

One Reply to “בין יצחק אספה לאהוד אולמרט: האם הראיון הוסיף שנים לכלא?”

  1. כבר שנו חז”ל:
    סייג לחוכמה, שתיקה.
    כש”פותחים” יכולה להתפרץ כל הג’ורה. עדיף סגור (ראי מעשה תיבת פנדורה).

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.