איך נערכים לתקופת הקיץ וגם על דברים בחינם

ההתמודדות מבחינה תקשורתית בחודשים האחרונים לא הייתה דומה לשום דבר שהכרנו. הנה כמה נקודות שכדאי לחשוב עליהן בתכנון אסטרטגיית התקשורת שלכם לחודשים הקרובים:

לוח השנה השתנה- יולי הוא היוני החדש
מאי ויוני נחשבים לחודשים חזקים מבחינה עבודה תקשורתית, כי לרוב נערכים בהם כנסים גדולים או מתבצעות מכירות דקה לפני שהשוק נעלם לקיץ ולחגים. כולם יוצאים מפסח כמו מלוע של תותח, רעבים להשיג את המטרות שלהם. השנה זה ישתנה. מערכת החינוך תמשיך לעבוד עד אמצע יולי, בי”ס של הקיץ כמעט עד סוף אוגוסט, והרבה פחות יצאו לחופשות ארוכות ומפנקות בקיץ. המשמעות? יולי יהיה מבחינת עסקים ומבחינת התקשורת חודש פעילות מלא לגמרי, וההערכה שלי היא שגם באוגוסט תהיה עדיין עבודה משמעותית ביחס לשנים קודמות. 

אתם עובדים- התקשורת עובדת

גם כלי התקשורת, שבדרך כלל מאטים באיזור אוגוסט, צפויים להמשיך לעבוד באותו הקצב. לעומת העבר שבו אוגוסט הוא “חודש מת” כי כלי התקשורת בחופש או מורידים הילוך. תוסיפו לכך את זה שחלק גדול מהציבור יוותר על חופשת הקיץ שלו מטעמים כלכליים או בריאותיים, ותקבלו פוטנציאל גדול בהרבה מהרגיל לחשיפה.

עסקים רבים צריכים את הקיץ בשביל לשרוד כלכלית, ואם בעבר היה ניתן לקבל באוגוסט חשיפה בצורה קלה יותר, השנה תהיה תחרות קשה כמו בשאר חודשי השנה. קחו את זה בחשבון כאשר אתם מתכננים את הפעילות שלכם לחודשיים שלושה הקרובים, כי ככל הנראה כרגע, גם בתקופת החגים העסקים ירצו להגביר פעילות.

וחזרנו לקרוא תקשורת

התקופה האחרונה העיפה לשמיים את הרייטינג של מהדורות החדשות בטלוויזיה, אתרי החדשות ומעל כולם, הזניקה לשמיים את החשיפה של הפיד – בטוויטר ופייסבוק. ממצב בו הרעש גורם לכולם לסגור את המכשירים, הישראלים’ והקוראים בכל רחבי העולם, הפכו לג’אנקיז של חדשות, מצב שאפילו יחריף, אם התחזיות לגל שני יתממשו, חס וחלילה. מה זה אומר? שדברים שאתם מביאים לכלי התקשורת, יגיעו להרבה יותר עיניים ואוזניים מתמיד. הנה השוואה מקסימה של Similarweb שמראה את גודל הקפיצה.

משבר שירות? כדאי להתכונן

התקופה הקרובה היא מסוכנת מבחינת האפשרות להיקלע למשבר תקשורתי, במיוחד בתחום השירות. הלקוחות עם אפס סבלנות, העובדים – חלקם חדשים, אחרים רק חזרו מחל”ת וכולם מקליטים שיחות, מרימים מצלמות לאוויר ומתייגים את הצינור. אז איך מתמודדים? בפועל, הקמה של צוות ניהול אירועים (מנכ”ל, יועץ משפטי ויועץ תקשורת), והרצה של שניים – שלושה תסריטים אפשריים לתקלות, עשויים לתת לכם יתרון בהתפתחות של אירוע, ולמנוע נזק של הרבה מאוד כסף. תוכלו למצוא תוכנית שלב אחרי שלב בבלוג שלי כאן.

צ’ופרים לסוף

עידן ברקאי, יוצר מוכשר, מציע להכין לעסקים קטנים סרטון קידום בחינםווליבוקס, סטרטאפ חדש יכולה לחסוך לכם כסף בהוצאות מוכרות תוך כדי שהיא מרכזת אותן אוטומטית למייל. ואם אתם רוצים להתייעץ או לחשוב מה כדאי לעשות עכשיו, כמו תמיד, אני זמין לשירותכם לשיחה או ווטסאפ. אל תתביישו 🙂

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.