שטפון של תקשורת- חלק ב’

לאחר שקראנו על שיבוץ מרואיינים, האחדת המערכת הדוברותית ושירותיות, הגיע הזמן לדבר קצת על טיפים לשיטפון. אז הנה כמה פכים קטנים שיסייעו לאיש/ת יחסי ציבור לעמוד בפרץ:

טיפ מס’ 1: לסגור את הטלפון

לשיטפון יש נטייה מוזרה להכנס מכל חור אפשרי. על כן, אם אפשר, כדאי לקחת, פיזית, את הטלפון ללקוח ולצייד אותו בסלולרי אחר- של אישתו, הבת שלו או המזכירה. בטלפון שלו לשים הודעה עם מספר הטלפון שלכם, ולקבל במקומו את כל פניות התקשורת. כך תורידו לחץ מהלקוח, תתנו ראש שקט ומרחב נשימה ובייחוד, תשלטו בבלגאן התקשורתי.

טיפ מס’ 2: פיצול מרואיינים

אם הלקוח הוא יותר מאדם אחד, הכינו לעצמכם רשימת דוברים ודרגו אותם על פי סדר חשיבות ויכולת וורבאלית, ועל פי זה תנו אותם לתקשורת. שימו לב שכולם מחזיקים דף מסרים ויודעים מה לומר.

טיפ מס’ 3: תטענו את הסלולרי

כמה שזה נשמע טריוויאלי, הדבר הראשון שמת בשטפון הוא הבטרייה של הסלולרי. וכאשר הסלולרי מת אין שליטה על התקשורת. על כן, דובר טוב תמיד מחזיק איתו מטען ורצוי גם מטען עם שקע לאוטו, וטוען את הטלפון בכל הזדמנות.

טיפ מס’ 4: לא לשכוח לתעד!

תמיד בתום שיטפון, ואפילו בעיצומו, אני מוצא את עצמי במצב הזוי. הלקוח, שניתקתי אותו מהסביבה, ודאגתי שידבר רק עם עיתונאים, פתאום לא מודע לבלגאן התקשורתי שמנתנהל סביבו. על כן: כמו בכל עבודת יחסי ציבור חובה לרשום כל אייטם, להדפיס כל כתבה מהאינטרנט ולגזור כל כתבה מהעיתון. את אלה תייקו היטב בקלסר, קשטו בצבעים עליזים והגישו חם ללקוח. זיכרו: לא דיווחת, לא עשית.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.