צרור עצות לרבקה, שלא מצליחה בתקשורת

דבורית שרגל, מאושיות הבלוגספירה הישראלית, נתנה לפני מספר ימים את מפתחות הבלוג לאחת, רבקה פריסלר, ששטחה את טענותיה על כתבי הדרום הנעלמים. למי שלא מכיר את הפרקים הקודמים, רבקה עלתה על סיפור שערורייתי בדרום, שלחה מייל לתוכניות תחקירים, דיברה עם דרוקר, שהפנה אותה לכתב ערוץ 10 שהפנה אותה לכתב הארץ שלא חזר אליה וכו’ וכו’ וכו’.

אח רבקה רבקה, ברוכים הבאים לחיי איש יחסי הציבור. זהו בדיוק המצב שבו אנחנו נתקלים מדי יום. אבל, מכיוון שזה לא יום טוב לקיטורים, וגם לא בלוג טוב לקיטורים, אני מתנדב לתת כמה עצות מועילות:

  1. אל תיבהלי. אין לך מושג מה עומד אצלהם על הפרק. לפעמים התוכניות או הכתבים עמוסים עד הגג וכדאי לחפש מי מהם בדיוק מחפש חומרים, ולא לנצל את הזמן להתבאסות מיותרת על אלה שלא מפרסמים.
  2. תחשבי קצת יותר לעומק הסיפור. נכון, הוא מתרחש בדרום והאינסטינקט ללכת לכתבי דרום הוא מצוין, אבל תמיד כדאי לבדוק איזה אספקטים נוספים יש לו, ואז להגיע לכתבים אחרים שאולי יטפלו בסיפור. לדוגמה, האם זה קשור לעובדים זרים (כתבי עבודה ורווחה)? בתי ספר (כתבי חינוך)? בתי חולים (כתבי בריאות)?
  3. תפני יותר לעומק התוכניות. אל תשלחי רק מייל לכלבוטק/אמנון לוי וכו’, אלא בקשי מחבר את מספר הטלפון של התוכנית ותתקשרי ישירות לתחקירנים.
  4. תתייעצי: הרעיון לפרסם פוסט בוולווט היה מצוין, ועכשיו שיש לך קשר מעולה עם דבורית, שהיא עורכת מנוסה, תשאלי אותה מה דעתה על הסיפור, ויותר חשוב, על איך שאת מציגה אותו. כל איש יחסי ציבור חייב להכנס לראש של העיתונאי או העורך ולנסות להבין- האם הסיפור שווה? איזה הוכחות צריך כאן? מה יחזק את הסיפור? ותמיד יותר קל לעשות את זה ע”י התייעצות קלה עם חבר/ה עיתונאי/ת.
  5. תנסי לפנות למערכות תקשורת שונות: 24 שעות, למשל מחזיקים קאדר כתבים שונה בעיקרו מ- 7 ימים או מכתבי החדשות. כך גם (לפעמים) המגזין (מעריב), מוסף הארץ, סוף שבוע, מוספשבת ועוד. תנסי לפנות לכתב ספציפי שם או למה לא, לעורך עצמו.
  6. המסלול העקיף: תמיד ניתן לפנות לחבר כנסת מהאופוזיציה, או למבקר המדינה ולנסות לעניין אותו בנושא. הפלטפורמה שדמות ציבורית נותנת לעניין הופכת אותו לרציני הרבה יותר. ורק תחשבי על המשפט הבא בשיחה עם הכתבים “ואפילו מבקר המדינה מתכנן לפתוח בחקירה…”
  7. תהיי נחושה: אם ברור לך שזה סיפור טוב, אם חברים שמבינים בתקשורת אומרים לך שזה סיפור טוב, אם יש לך הוכחות והכי חשוב, אם את נחושה להביא את זה לידי פרסום, זה יתפרסם. את רק צריכה למצוא את האכסניה הנכונה והמתאימה.

וצ’ופר קטן לסיום: תנו לדובר של קריית ים לעשות לכולנו שיעור מאלף ביחסי ציבור.

One Reply to “צרור עצות לרבקה, שלא מצליחה בתקשורת”

  1. […] הוא ענה, "אני קורא את הפרינט". "ו…ו… איך הולך בדוברות?" "תשמע", סיפר בחביבות "אני די חדש, אבל יוצא לי […]

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.