ותודה לנחום ברנע

את הסערה הזו פשוט פיספסתי. אולי פשוט לחץ בעבודה או חמור יותר, ולא קראתי את ברנע בשבוע שעבר, אך התבר שהאיש והאגדה פתח פה על הבלוגספירה מה שיצר סערה זוטא בביצה הקטנטונת שלנו. אז תודה לך, נחום, כי מתברר שלמרות שאנחנו, הבלוגרים, מוקפים בעצמנו מדי יום, ומחזיקים מעצמנו מי יודע מה, אנחנו עדיין לא ממש שם.

בואו נדבר על זה קצת:

קמפיין הבלוגרים המרשים של התנועה הירוקה-מימד: 30 אלף קולות בקלפי. לא הצלחה גדולה.

טוויטר לא מצליחה להחזיק את הראש מעל המים.

מתברר שבישראל גם גברים לא מרוויחים מבלוגינג.

שוקי גלילי לא ממש מחזיק ממומחי המדיה החברתית.

אהרון וול, מי שהמציא את ה SEO: המדיה החברתי חסרת תועלת.

ואפילו ההרווארד ביזנס סקול מתנדב לעשות סדר במדיה החברתית.

אז למה גם אני כאן? כי מאז שרזי ביקש מההפקה שלו להשיג את האחראי על האינטרנט עברו רק 14 שנים, והמהפכה אמנם התעכבה, אבל היא כאן. אנשי יחסי ציבור לא יכולים להתעלם מההתקדמות, אבל גם לא יכולים לרוץ קדימה מדי. אז תודה לנחום ברנע ולעמיתו, דובר המשטרה, שאמר אי שם ב- 95′ לגדי שמשון שהוא לא משתף פעולה עם עיתונאי רשת כי “כל אחד יכול לפתוח אתר חדשות באינטרנט ולהגיד שהוא עיתון”.


2 Replies to “ותודה לנחום ברנע”

  1. השאלה אם פעם לא הייתה “כן או לא מדיה חברתית”. יש מה, מתי, איך וכמה. אתה כאן כי בלוג מקצועי על נושא שאתה מבין בו הוא כלי מצויין לבניית מוניטין, ואין כמעט בלוגים טובים בעברית על יחסי ציבור ודוברות. לעומת זאת, בלוגים של תאגידים הם לעיתים קרובות משעממים ואיש לא רוצה לקרוא אותם.

    באופן כללי יותר, מדיה חברתית היא לא רק רשתות חברתיות או בלוגים או שירותי סושיאל ניוז ובוקמרקינג וכו’ אלא כל הדברים האלה. גם פורומים וגם קבוצות דיוור וסתם אימייל, הם “חברתיים” לא פחות. הנוכחות ה”חברתית” של אדם או של גוף, צריכים להיות חלק אורגני מהפעילות שלו. צריך לגדל אותם, לא להשתיל.

  2. הנקודה שלי היא יותר מזה. אני אומר שאסור לאנשי יחסי ציבור בשום פנים ואופן להתעלם מהמדיה החברתית, מה שלדעתי קורה היום אצל מרבית משרדי יחסי הציבור הרציניים.

    לעומת זאת צריך להיזהר מאוד מהגל העכור של שרלטנים מסוגו של ה”גורו סושיאל מדיה” ששמת באתר. אני מרגיש שמדיה חברתית זה משהו שקל מאוד להיסחף אליו, להתגולל בו ובסוף אפילו ממש לטבוע. גרפים של אנליטיקס ותגובות בבלוג זה ממש ממכר אבל בעסק של הניסיון להשפיע על דעת הקהל אסור להשקיע בזה יותר מדי זמן או משאבים שעלולים להתבזבז לריק.

    לסיכום- אסור להתעלם, אבל אסור גם להיסחף יותר מדי. מדהים איך מטוויטר הגענו לדרך חז”ל, שתופסת גם כאן.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.