להתחיל מהתחלה

אז יצאתי למילואים, וחזרתי, וכל הסיפור לקח כמעט חודש. חודש שלם. 1/12 של השנה ללא פירסומים, כתבות, איזכורים וציטוטים. ואוו.

אז איך מתחילים מהתחלה? איך עושים יחסי ציבור כמו שצריך, אבל לא כחלק מעבודה שוטפת אלא מההתחלה, מאפס? איך מתחילים מחדש עם לקוח ועושים שוב את הכל מההתחלה?

 1. קודם כל, תירגעו: אם עשית עבודה טובה עד עכשיו, אין סיבה שלא ילך בהמשך. מה גם שאם בניתם קצת תדמית תקשורתית היא לא הולכת לאיבוד אלא רק קצת שוקעת.
 2. לחזור ליסודות: מהו תא הכתבים שלכם? מהם הנושאים של הלקוח? הכל דורש ניסוח מחדש וריענון. כדאי מאוד לשבת אחד על אחד עם הלקוח ולבדוק שוב את הטעמים, הרצונות והצרכים. אגב, גם אם אין צרכים אמיתיים הלקוח יעריך את תשומת הלב.
 3. מטרות הלקוח: חייבים להגדיר שוב את מטרות החשיפה התקשורתית: מהם צרכי הלקוח? מהם העוגנים שלו? האם נוספו אירועים חדשים שניתן לגרוף סיקור בעניינם? האם צצו נושאים חדשים?
 4. ריענון הצעות: עיברו על המחברת או רשימת המטלות הישנה שלכם: האם היו הצעות טובות לאייטמים שנדחו? מהן ההצעות לכתבות שחשבתם עליהן או שהוצעו לכם? עיברו על כולם ובידקו מה ניתן למנף.
 5. ריענון קשרים אישיים: אם נעלמתם (כמוני) לחודש, גם החברים שלכם הולכים ונמוגים. ולא, זה לא בגלל שהם רעים, הם פשוט מרגישים זנוחים. תעשו טלפון, תנצלו איזה חג, יומולדת או כל דבר אחר. אין דבר חשוב כמו החברים שלכם.
 6. רשימת בינגו: תחשבו על זה: כמה אתם אוהבים כתבות בערוץ 2? ראיונות בניב רסקין? תעשו לכם רשימה ארוכה של אייטמים בונבון כאלה ושימו ריבועים ריקים לידם- זוהי רשימת המטרות האישית שלכם, הבינגו. לא תאמינו, אבל עד מהרה הרשימה הזו תתמלא ויחסי ציבור יחזרו להיות המשחק המענג שהמקצוע הזה יכול להיות.

2 Replies to “להתחיל מהתחלה”

 1. אני לא יודע עד כמה התכוונת לכך, אבל הפוסט שלך נקרא בעיני כמאד אישי (לא אינטימי – אישי).
  ברכות לך איש.

  (נ.ב: הייתכן ויש לך שגיאת כתיב בתחילת סעיף 2 ?)

 2. ניר הירשמן says:

  האמת היא שזה באמת אישי. חזרתי אחרי כמעט חודש במילואים וזה מרגיש לי כאילו שעברה שנה…

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.