כלכליסט כבלעם: איך עיתון מסדר למשרדי יחסי ציבור לקוחות

כתושב ארעי, או זר שנקלע למגורים בעיה”ק ירושלים, לא יכולתי שלא להיסחף אל אווירת השבת שאפפה אותי, ודווקא מתוך הקור העז שניבע מתוך הקירות והחלונות הסתננה לה קרן אור קטנה, שהזכירה לי את חום יולי אוגוסט וחודש תמוז. ובכן, בחודש תמוז קוראים (מי שקוראים) את פרשת בלק, שם ניצב בלעם ומקלל את עם ישראל “מה טובו אוהליך יעקב, משכנותייך ישראל”. מקלל, ויוצא מברך.

לכלכליסט, כקודמו בקודש בלעם, התפלקה איזו הבלחה כזו השבוע: “חגיגת היועצים הכפולים: היחצנים הפרטיים משתלטים על המגזר הציבורי”

ומתחת לכותרת, כבתחרות יופי, שמות ותמונות הזוכים: זמיר דחב”ש, מוטי שרף ומשה דבי (בעיתון זה נראה הרבה יותר טוב):

כעת, לו אני מוטי שרף, דחב”ש או דבי, אני רץ למקרר ומחפש את המגנט החבוט של אינטרפלורה, ושולח להדס שפר (כתבת) ושאול אמסטרדמסקי (ראש מח’ חדשות) זר ענק בתוספת שוקולדות מן המובחרות.

למה זה טוב, או מדוע זוהי כתבת קידום המכירות הטובה ביותר שיכלו לצפות לה?

במקרים כאלה חייבים להבין את לקוחות יחסי הציבור. כאשר אתה ניגש לשכור שירותי דוברות ויח”צ, אתה רוצה את הטוב ביותר. את אלה שלוחשים על אוזני הבכירים, אלה שהדלתות הסגורות בפניך פתוחות בפניהם והעולם מחייך אליהם מדי בוקר. מעצם היותה של מערכת יחסי ציבור סוג מסוים של מותרות, אשר לו נזקקים רק מעל היקף עסקים מסוים, לאלה שרוצים יחסי ציבור יש כסף, והם מוכנים להוציא אותו.

אבל זו כתבה שלילית!

אני חסיד קטן מאוד של הפוך על הפוך. אם משהו נראה רע, הוא כנראה רע ואי אפשר להעמיד פנים. ואכן, במקרה הספציפי הזה, הכתבה מנסה להאיר פן בעייתי של התנהלות הממשלה- מדוע צריך כל כך הרבה יועצים ומה הסכנות שבהעסקתם. אבל חייבים להבין את הזירה. זהו עיתון כלכלי, שלא בטוח שישפיע על התנהלות הממשלה בתחומים של טוהר מידות. ואם הנזק של הכתבה קטן אפשר להתייחס לתועלת. כל מי שהוזכר בכתבה קיבל שידרוג. הוא משחק בליגה של הגדולים. וכשהלקוח הבא יחפש משרד יחסי ציבור הוא ידע איפה האינדקס הכי טוב שלו- בכתבה הגרועה של כלכליסט.

ועוד אחד קטן

איך קוראים ליועץ תקשורת שרוצים לגמד? יחצן. אבשלום קור, לעיונך.

3 Replies to “כלכליסט כבלעם: איך עיתון מסדר למשרדי יחסי ציבור לקוחות”

  1. אתה מנתח היטב כרגיל.

  2. חחחחחחחחההה
    צודק!

  3. ניר הירשמן says:

    זה פשוט לא יאמן, יומיים אחר כך היתה כתבה זהה בדה מרקר.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.