מדיה חברתית זה לא יחסי ציבור: פוסט שני בסדרה

פוסט שני בסדרה. לא קראתם? תתחילו כאן.

התנועה הירוקה מימד, קמפיין שמתחיל מספר קטן של חודשים אחרי הקמפיין של דב חנין. הכוחות שהובילו את דב בבלוגספירה מתפצלים: צביקה בשור הולך לחד”ש, שוקי גלילי לתנועה הירוקה מימד. ושוב, קמפיין מדיה חברתית מפואר. נועה פרג אפילו כותבת בגלובס במהלך הקמפיין כי “ניתן לומר, כי גולש מחו”ל, לו היה נוחת באתרים הישראליים, היה חושב כי המפלגות המובילות בישראל הן התנועה הירוקה-מימד (תי”מ) וחד”ש. כך למשל, באתר בשם אפלטון, שקיבץ אליו יותר מ-100 בלוגרים פוליטיים, מסתמן כי הרוב הגדול הולך לשתי המפלגות הללו, ורק מיעוט מבוטל מזדהה עם המפלגות הגדולות”.

אז מה בעצם חסר?

למרות הייפ האדיר, וכ- 223 אייטמים בטווח הקמפיין האגרסיבי היה חסר דבר אחד. אייטם משמעותי במדיה מרכזית. הכל היה שם- אברי גלעד, ריקי בליך, שי אביבי, ג’קי לוי, אהוד בנאי, קובי אוז, כולם התגייסו למען התנועה הירוקה מימד. אז מה לא עבד? אותו אייטם חסר שהיה אצל דב חנין, והיה גם במאבק על המאגר הביומטרי.

אגב, היה אייטם כזה. בבוקר הבחירות מגיעה נועם עמית לעשות כתבה על “הפתעת הבחירות”. היא מראיינת את שי וריקי, נוסעת לירושלים ומראיינת את מלכיאור והחגיגה בעיצומה במטה. הכתבה אמורה להיות משודרת לפני הברייק השני. אבל לא.

שלושה שבועות לאחר הבחירות מתראיין עמית סגל ואומר: “יומיים לפני הבחירות הגיעו אלינו סקרים של שתי המפלגות הגדולות, שלפיהם התנועה הירוקה מימד תעבור את אחוז החסימה. אם הייתי אומר את זה ככה, זה היה משפר מאוד את סיכוייהם לעבור. אבל חששתי מהתערבות חמורה במערכת הבחירות. התייעצנו והפשרה הייתה לא לשדר את זה במהדורת שמונה אלא במהדורה המוקדמת ולומר ‘אחת התנועות הירוקות’. אחרת היתה נוצרת אווירה שאנחנו יותר שותפים לה ממדווחים עליה”.

ערוץ 2 בוחר שלא לדווח, וכך גם ידיעות אחרונות. והנה, עוד קמפיין מדיה חברתית נקבר, ונעלם. והמסקנה אחת. ללא מדיה מסורתית, אין שינויים חברתיים.

הפינאלה של המאגר הביומטרי- בפוסט הבא

3 Replies to “מדיה חברתית זה לא יחסי ציבור: פוסט שני בסדרה”

  1. […] הדוגמה ההפוכה של התנועה הירוקה מימד- בפוסט הבא. […]

  2. […] כבר פוסט שלישי. אם לא קראתם, תתחילו כאן, ואז תעברו […]

  3. […] פוסט אחרון בסדרה. אתם יכולים להתחיל כאן, להמשיך כאן ולקרוא גם כאן. בכל מקרה אתם יכולים גם סתם […]

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.