לקפוץ ראש לרדודים: סיכום זמני על מדיה חברתית

זה פוסט אחרון בסדרה. אתם יכולים להתחיל כאן, להמשיך כאן ולקרוא גם כאן. בכל מקרה אתם יכולים גם סתם לקרוא…

  1. מדיה חברתית זה לא יחסי ציבור: אם רוצים שכל המדינה תרעש, תבער ותדבר על נושא אחד ויחיד, שתי השיטות היחידות שקיימות הן פרסום מאסיבי ויחסי ציבור מעולים. וגם יחסי ציבור מעולים לא עוזרים אלא אם כן הגעתם למדיה מרכזית- עמודי החדשות של ידיעות אחרונות או המהדורה המרכזית של ערוץ 2.
  2. המדיה החברתית היא בור ללא תחתית של זמן: כל מי שערך תוכן באתר אינטרנט או ניהל בלוג באופן קבוע יודע: הסיפור הזה של ניהול תדמית ברשת אוכל לך את הזמן בלי מלח, וקל מאוד להסחף ולהזניח דברים חשובים אחרים. מדיה חברתית היא כמו הבריכה של המים הרדודים: כדי ללמוד לשחות חייבים להיכנס אליה, אבל אם תקפצו אליה ראש, תסיימו רע.

ועם זאת:

  1. המדיה החברתית היא גל שצובר תאוצה: אי אפשר להתעלם מהעובדה שאנחנו רואים את האינטרנט ואת התקשורת בכלל יותר ויותר דרך הפייסבוק. סוחרי השקעות נוהגים לומר “The trend is your friend” וגם לאנשי יחסי ציבור אסור להתעלם מטרנדים.
  2. המדיה החברתית מסייעת ליחסי ציבור: בפוסט הקודם דיברנו על הגוגל טרנדס. הגרף הזה מספר סיפור נוסף: אם קראתי על משהו מעצבן, או צפיתי בטלוויזיה במשהו מרתיח, אני ישר רץ לגוגל ומחפש אותו. כעת, אם אני מוצא שאין התייחסות, אני אומר לעצמי, נו טוב, זה בטח לא משנה יותר מדי. אבל אם כותבים על זה המון, יש סיכוי שאני אמשיך לעסוק בנושא.

בסופו של עניין, אין מנוס משימוש במדיה חברתית, אבל צריך להגביל בצורה מעשית את הזמן שמשקיעים בה. במקום לקפוץ ראש לבריכה הרדודה הזו, תבדקו את המים בעדינות ותיכנסו לנושא לאט ובזהירות. ואם אתם חושבים לא לגעת בזה, כדאי שתחשבו שוב:

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.