דף מסרים

דף המסרים הוא אחד מכלי העבודה המתוחכמים ביותר ביחסי ציבור. לעין הבלתי מזוינת נדמה דף המסרים כעוד חתיכת הודעה לעיתונות, רק עם מיספור לפסקאות. אבל למי שמבין עניין, דף מסרים הוא כלי עבודה אדיר שמביא תקשורת וממקד את המסר.

מה זה דף מסרים?

דף מסרים הוא עמוד אחד בו מופיעים בין שלושה לארבעה משפטים אשר ממקדים את עיקרי המסר שאנו מבקשים להעביר לתקשורת. דף המסרים, הקרוי באנגלית Message Box משמש למיקוד מסר ותיאום בין מספר מרואיינים בכלי תקשורת על מנת ליצור מסר תקשורתי אחיד.

מסר אחיד? מי צריך את זה?

אחד העקרונות של עבודה תקשורתית יעילה הינה יצירת מסר תקשורתי אחיד. בין אם זה “בשבילו זה דני ובשבילך חלב” או “פרס יחלק את ירושלים” הרעיון המרכזי הוא שהציבור, ככלל, עסוק מידי מכדי להקשיב למסרים שמועברים אליו מכלי התקשורת. כדי לפרוץ את הבליל האפרפר של ים האינפורמציה האופף אותנו, יש צורך במסר מבריק שחוזר על עצמו מאות ואלפי פעמים.

אז איך עושים דף מסרים?

  1. מחליטים מה רוצים לומר: לפני הכל חייבים לשבת עם הלקוח ולהבין מה בכלל יש לו לומר. אם יש מסרי קמפיין מסודרים וסלוגן, הם יהיו העוגן המרכזי של דף המסרים. אם לא, יושבים ורושמים הכל, על מנת להבין במדויק את הלקוח.
  2. שולפים סאונד בייטס: מזקקים שלושה משפטים ברורים, בעלי נושא, נשוא ומושא, ורושמים אותם. המשפטים חייבים להיות  קצרים, ללא סוגריים או פסוקיות משנה, ולהעביר חלק מהמסר המבוקש.
  3. כותבים: על עמוד אחד, בפונט גדול (20-24) כותבים את המשפטים, מדפיסים ומגישים מקורר היטב למתראיינים.

איך להרוס דף דף מסרים?

הבעיה העקרונית עם דף מסרים הוא שכמו כל עוגה אחרת, אם מחממים אותו יותר מדי ומעמיסים עליו בבת אחת הוא עלול להתנפח, לקרוס לתוך עצמו ולאבד כל ערך. בדרך כלל כותבי דפי מסרים שוכחים את עיקרון הצמצום, ומרוב אינפורמציה כל מי שקורא את דף המסרים שוכח מייד מה כתוב שם.חשוב לזכור שמרואיינים נוטים להילחץ מכל עניין הראיון ודף המסרים אמור לסייע להם להתמקד. אגב, אם מדובר בראיון באולפן המרואיין יכול להגיע עם הדף לשידור ולהעיף בו מידי פעם מבט, גם בזמן הראיון.

מה שכן, גם אם נגמר הדיו במדפסת, כמו ששרה פיילין גילתה זה לא מכבר, לרשום על היד זו תמיד טעות:

וכמובן, על טעויות משלמים:

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.