ברוכים הבאים למהפכה: ישראל היום is here to stay

את הבוקר פתחתי ברכבת. בתור ירושלמי לעת עתה, זו חוויה די שמחה- מיזוג, אנשים נינוחים, מקום לשבת, וימבה ישראל היום בכל מקום. את שלב ההלם עברתי עוד אתמול, אבל היום התחלתי להבין מדוע. זה היה כל כך ברור: עיתון קטן, נוח ביד, ומחולק בחינם. מה יותר פשוט מזה.

סקרי TGI- מקור, ישראל היום

רעידת אדמה, לא פחות. המשמעות האמיתי של ה- TGI  מאמש היא שישראל היום פה בשביל להישאר.  הרי עד עתה היו מי שאמרו שכמו לבן צבי בשעתו, שלאדלסון יגמר הכסף או החשק, העיתון הזה ילך איתו. אבל ישראל היום יוכל עתה לגבות על פרסומות כמו ידיעות- הרי פירסום זה לא יחסי ציבור ולמפרסמים זה לא ממש משנה מה נושא את המודעה שלהם, העיקר שיותר ויותר גלגלי עיניים ישזפו את המודעה שעליה שילמו במיטב כספם. השילוב של מערכת רזה וניהול עסקי חכם יכול בהחלט, אם המגמה תימשך, להחזיק את ישראל היום מעל המים ואפילו, שומו שמיים, להפוך אותו לרווחי.

אז מה חושבים אנשי יחסי הציבור?

הסיפור של ישראל היום משנה את המפה גם עבור אנשי יחסי הציבור. לראשונה, מתחיל להתהוות תחליף לעמודי החדשות של ידיעות אחרונות. בקרב יועצי תקשורת שעימם שוחחתי ביומיים האחרונים מתהווה תפיסה שבידיעות יתחילו להיות רעבים יותר לסיפורים ויוותרו על חלק מהמניירות שאיפיינו אותם בעבר. יותר מזה, עושה רושם שנקבל מערכת תקשורתית רעבה ודינמית הרבה יותר מבעבר, דבר שיאפשר לאנשי יחסי ציבור לפעול ביתר קלות, אך לעבוד גם יותר קשה:

  1. את כל מי שדפקת בדרך למעלה- תפגוש בדרך למטה: בידיעות חוטפים כעת סטירת מציאות כואבת במיוחד, אך איש יחסי ציבור שיחליט לעשות מהמקפצה על ידיעות ולנפנף בכישלון הנוכחי שלהם, יפגוש את החברים מרחוב מוזס בסיבוב, כאשר הם יתחילו לעלות בחזרה.
  2. עיתונאי רעב זה עיתונאי טוב: בידיעות ניסו כבר את הטריק של עיתון רדוד (24 דקות המנוח), שלא צלח ונסגר בדמי ימיו. לדעתי הדגש כעת בידיעות, כפי שמוצג בשלטי החוצות של העיתון יהיה על עיתונות חושפת ואמיצה, המושפעת פחות מיחסי ציבור וקומוניקטים. הדבר יסבך את החיים לחלק מאנשי יחסי הציבור, אבל אלה שיבחרו ליזום מהלכים יתקלו בעיתונות שרוצה לפעול יותר ומוכנה להשקיע הרבה יותר.
  3. יש עם מי לעבוד: ככל שיש בתקשורת יותר מקום לנושאים שהם לא מיין סטרים, נושאי צבע שונים ונושאים הקשורים באג’נדה כלשהי, כך יש יותר מקום לאנשי יחסי ציבור לעבוד. עיתונות מאובנת מקבלת חומר ממספר מקורות מוגבל וקשה לפרוץ אותה ולהביא סיפורים לפרסום. שהעיתונאים רעבים הקרב מתחיל, ושני ציבורים מרוויחים: אלה שמחזיקים את הסיפורים אצלם, והקוראים.
  4. יהיה טוב: תחרות עושה טוב לאנשים. נתראה ב- TGI הבא, עם יותר קוראים ויותר עיתונות.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.