לויראליות, חייגו באותיות: נוי אלוש

אין כמעט מי שלא מדבר על ויראליות ברשת. הרעיון המדהים הזה של זרע יוטיוב קטן, הנובט למיליוני כניסות ואייטמים רבים ככוכבי השמיים, מדיר שינה מעיניהם של לא מעט אנשי יחסי ציבור בעולם, שמפנים מאמצים גדלים והולכים לכיוון. אבל מה, זה לא ממש הולך. לא פעם הסרטון הויראלי המושקע מדשדש עם 257 כניסות קנויות והיחיד שמרוויח הוא זה שהפיק. אבל, מתברר שדווקא במולדתינו הקטנטונת קם איזה אחד שיודע איך עושים את זה.

כעת, אלוש הוא לא פראייר. ברזומה שלו יש גם את “רוצה בנות” ההיסטרי, חשבון טוויטר מפואר והוא אפילו עומד מאחורי ה”ליבני בוי” של בחירות 2008.

ככה נראית ויראליות

פתיחה קלה של נתוני הסרטון ביו טיוב מראה שהעסק מתרומם בצורה זריזה במיוחד:

 

שיר הזנגה-זנגה צובר בתוך 4 ימים למעלה ממיליון 5 ימים כמעט 2 מיליון צפיות, וההיסטריה עוד נטויה. ככל שיעמיק המשבר בלוב, יש מצב שהגרף הזה ימשיך במגמת ההזדקפות שלו. נכון, ברור לחלוטין שהויראליות הזו נתמכת באופן מאסיבי ע”י אתרי תוכן, אבל את מי זה מעניין. זה רץ כמו אש (1/3/11, צדקתי. יותר מחצי מליון צפיות נוספו רק בעשר השעות האחרונות נ.ה.).

ועוד דבר. מי שעף על אהוד יערי, כדאי שידחוף קצת את הראש לסטטיסטיקה: מרבית הצפיות לא באות רק מארה”ב: הן באות דווקא ממדינות כמו לוב, מצרים, תוניסיה, סעודיה, ואפילו סוריה ולבנון.

אז בפעם הבאה שמנסים למכור לכם ויראליות, תבדקו קודם מה אלוש עושה. אם זה לא דומה, זה לא זה.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.