העצובים של גלית גוטמן

גלית גוטמן ישבה אצלי בסלון, לפני כמה ימים, ושוחחה בטון רציני עם איזה פסיכיאטר אמפתי “אז מה זה אומר עלינו?״ היא שאלה ״אם אנשים נפרדים בגלל עיצוב של דירה?״ ואני לא יכולתי שלא לחשוב על זוג המסכנים הזה שהיא ריאיינה דקה לפניכן, ששפכו את המעיים בשביל אלוהים יודע למה. אז גלית שלנו מגישה את ״בטבעת זאת״, תוכנית זוגיות שובת לב בערוץ 10, שמתמקדת בעיקר בחלום ובהתנפצות הקולוסאלית של הנישואין אל קרקע המציאות. זו מעין קריאת אזהרה לזוגות: ״אם לא תשימו לב, תסיימו כמו אלה”.

אז ישבנו, אני וגלית הטלוויזיונית, ולא הצלחנו להגיע להבנה. גלית רצתה שאחשוב על עצמי, אשתי והמשפחה. גלית רצתה לעורר אצלי אמפתיה והזדהות. אבל כנראה שלא כזו. כי אני, לא יכולתי להאמין כיצד אנשים, אינטיליגנטיים למראה וחביבים, מוכנים לדוש בסיבות הקטנות שגרמו להם לזרוק את הדבר הכי חשוב בחיים, המשפחה.

כי מה הם חושבים, על עשר דקות התהילה המפוקפקת שגלית מעריפה עליהם, שזה יעזור להם במשהו? שמחר בפינת הקפה לא יסתכלו עליהם בבוז מהול בחמלה, כמו המבט הזה שמעניקים אנשים בסופר לאם התורנית שמנסה לקלף את בנה הבוכה והצורח מהרצפה? שלא ישאלו אותם למה ואיך ואולי, ויעירו הערות טורדניות לגבי הפרטים הכי אישיים בחיים שלהם?

רוצים תקשורת? תהיו אינטרסנטים!

כיועצים אסטרטגיים ומקצועני יחסי ציבור המטרה הראשונה שלנו היא להשיג חשיפה חיובית ללקוח. לא חשיפה סתם. והרי עשרים שנה לאחר השוד האחרון שלו, מי לא זוכר עדיין את רוני לייבוביץ’, האופנובנק? ומה עזרה לו החשיפה? האם הוא יוכל לרוץ לכנסת? למכור יותר מוצרים?  לשקם את חייו?

הרעיון המרכזי הוא להתמקד באינטרס. מדוע אתם מבקשים להיחשף? מהי המטרה שעומדת מאחורי הרצון לאייטמים ותמונות בתקשורת- האם זה קידום עסק? קידום פוליטי? בניית שם טוב? או אולי אפילו השגת קמפיין לסלב כלשהו?

האינטרס מגדיר את אופי החשיפה. סלב עבר שרוצה קמפיין יסכים לכל סוג של חשיפה, גם אם זו כרוכה בצילומים לא מחמיאים בבתי קפה ובחוף הים. מישהו שמנסה לבנות שם טוב, ברור שלא ילך לשעשועון והפוליטיקאי שלנו ימנע מהשתתפות בתוכנית ריאליטי. הרעיון הוא לשמור על קומון סנס ולבחון כל הזדמנות חשיפה לגופה- לאור האינטרס שלכם. לא, אל תילחצו. גם אם הדבר אומר שמוותרים על אייטם, לא נורא. גם אם נופל פריים טיים בערוץ 2, קורה. הכי חשוב שלא תביאו את הלקוח שלכם למקומות מביכים שיזיקו לו. הכי חשוב שלא תציגו את מי שמבקש מכם את עצתכם הטובה בתקשורת כשחקן בסרט פורנו ריגשי, ותותירו אותו חשוף וחבול לאורה המסמא של המצלמה.

One Reply to “העצובים של גלית גוטמן”

  1. […] העצובים של גלית גוטמן Share on Facebook יום שבת, 17 בדצמבר, 2011 יחסי ציבור […]

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.