אתר הידברות: להקשיב זו אסטרטגיה

פתאום ראיתי שחודש לא כתבתי. אוגוסט שלם עבר, ואפילו פוסט אחד לא יצא מבית היוצר של יחסי ציבור ואסטרטגיה. הסיבה היא שיש לי רומן. עם אתר אחר. בשבועות האחרונים אני עסוק בהקמתו של אתר ועדת טרכטנברג וקידומו באמצעות צוות נפלא בראשות ניב ליליאן.

הידברות הוא (קחו נשימה, זה הולך להיות ארוך:) דוגמה למהלך אסטרטגי שאינו יחסי ציבור במובן הקלאסי. זהו ניהול משברים אמיתי וכן, שבא לתקן את מה שהתקלקל, ולהחזיר את ההקשבה למקום שבו, לפחות בתחושה, נותרה רק אטימות. המחאה של הקיץ האחרון היא ארכי- משבר תקשורתי. זהו משבר עומק קשה שנגע כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו. אבל גם על משבר ענק מסדר הגודל הזה, ניתן להתבונן מזווית של ניהול משברים.

אז מה בעצם קרה כאן?

המשבר שלפנינו הוא משבר אמון חריף ביותר. כעת, מבחינת המומחה שלנו לניהול משברים, יש למנוע נזק נוסף ולסייע לאנשים להתמודד עם המשבר. עם זאת, הבעיה העיקרית של מי שניסה לתת תשובות למשבר הזה, היתה שהנזק ממשיך להיגרם מידי יום ביומו, ולא ניתן לתת באמת פתרונות שיפסיקו באחת את הסבל.

אבל על נקודה אחת ניתן היה להתעכב, וניתן היה לשנות גישה. האטימות, שנטעו כי היא אחד החוליים המרכזיים של הממשל בישראל, היא נושא שניתן בצעדים לא גדולים לשנות ולהיפתח כראוי לציבור.

טוב, אז אולי אתם זוכרים את אתר שיתוף הציבור שהקמנו ביולי שנה שעברה. הרעיון מאחורי האתר היה לתת הזדמנות לגולשים לקחת חלק קטן בפעילות הממשלה ולקרב קצת יותר בין הציבור, לגוף הגדול והמרוחק הזה.

אתר הידברות, שהוקם על הפלטפורמה של שיתוף הציבור, לוקח את הרעיון הזה ומכפיל אותו עשרות מונים: הוא לוקח את הגולש ומכניס אותו אל תוך דיוני הועדה, בשידור אינטרנטי חי, הכולל אפשרות להגיב לדיון, הוא מאפשר להציע הצעות לועדת טרכטנברג ואפילו, רחמנא ליצלן, מתחייב שיקשיבו להצעות הללו. הוא פותח את הדלת של הממשלה ומאפשר לאזרחים, כמעט לראשונה, לא רק להציץ פנימה, אלא ממש לקחת חלק, ולרפא מעט ממה שהתקלקל. ובגלל זה לא היה לי זמן לנשום. סורי 🙂

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.